İYTE Doğa ve Dağcılık Topluluğu

2002 – 2003 Öğretim Yılı Faaliyet Programı

Ana Sayfa

iyte-ddt@iyte.edu.tr

Günübirlik Doğa Yürüyüşleri: Bu öğretim yılında en az on (10) yürüyüş düzenlenmesi öngörülmektedir. Topluluğumuzun yürüyüş rotalarını aylara göre aşağıdaki düzenlemiştir.

Ekim: İYTE Kampus – Şelale, Şirince Köyü

Kasım: Gaziemir – Cihanbeğendi, Bozdağ Köyü – Bozdağ

Aralık: Yukarı Kızılca – Mahmut Dağı

Mart: Balçova – Behzat Tepe, Gaziemir – Cihanbeğendi

Nisan: Mahmut Dağı (kuzeydoğu), Bozdağ Köyü – Bozdağ

Mayıs: Mordoğan – Ardıç

Olası diğer yerler: Nif Dağı, Foça – Bağarası, Örnekköy – Karagöl, Karaburun vb.

Yürüyüş tarihleri yönetim kurulunca öngörülen ay içinde duyurulacaktır. Üyelerin isteğine göre yürüyüş rotası ve tarihi değişebilir, programın dışında yürüyüş yapılabilir.

Günaşırı Doğa Yürüyüşleri ve Kampları: Bu öğretim yılında en az üç (3) günaşırı yürüyüş düzenlenmesi öngörülmektedir.  Bunlar ekim, nisan ve mayıs aylarında olacaktır.  Kamp yapılacak yerler ve tarihleri etkinliğe katılacak üyeler ve etkinlik sorumlusu tarafından belirlenecektir. Aynı tarihte birden fazla yerde kamp yapılabilir.

Olası kamp yerleri: Bozdağ, Mahmut Dağı, Kaz Dağı, Fethiye Kabak Koyu ve Kelebek Koyu, Eğridir vb.

Yaz ve Kış Dağ Faaliyetleri: Bu öğretim yılında iki yaz ve iki kış olmak üzere en az dört (4) dağ faaliyetinin düzenlenmesi öngörülmektedir. Bunların dışında yaz ve kış eğitim faaliyetleri olacaktır. Faaliyet tarihleri ve rotaları yönetim kurulunca belirlenecek olup iki hafta öncesinden duyurulacaktır.

            Olası yaz sezonu faaliyet yerleri: Aladağlar – Trans, Aladağlar – Demirkazık, Aladağlar – Kaldı, Ağrı, Erciyes, Süphan, Kaçkarlar, Tahran – Demavend

            Olası kış sezonu faaliyet yerleri: Antalya – Kızlar Sivrisi, Bozdağ, Erciyes, Ağrı, Süphan, Kaçkarlar

Eğitim ve Bilgilendirme Faaliyetleri:

Eğitim yılı boyunca topluluk üyelerinin katılmış olduğu faaliyetlerin slaytshow veya datashow olarak gösterisi yapılacaktır. Bu gösterilerin sayısı yapılan yaz ve kış faaliyetlerinin çokluğuyla orantılı olacaktır.

İkinci öğretim dönemi içinde üyelerin ilkyardım ve arama – kurtarma seminerleri ile bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu bağlamda  Acil Tıp Derneği’yle bağlantı kurulacak ve bir eğitim semineri düzenlenecektir. Ayrıca 17 Ağustos Depremi’yle ilgili video gösterilecektir.

Üyelere temel yürüyüş, temel kampçılık ve temel kaya eğitimleri verilecek, antrenman programı önerilecektir. Bu eğitimleri almış etkin üyeler bir üst seviye eğitimlerini alacaklardır. Bunların tarihleri yönetim kurulunca ve eğitmen tarafından belirlenecektir.